poniedziałek, 27 września 2010

Hledaci stylu - sesja

Witam
Również miałem przyjemność zostać wybranym przez Anię Matuszną, jako jeden z modeli do jej pracy dyplomowej zatytułowanej Hledaci stylu.
Opis całego przedsięwzięcia znajduje się na stronie Michała Mr.Vintage tak więc nie będę dublował treści.
Po otrzymaniu zaproszenia do sesji i przejrzeniu prac Ani na stronie www.annamatuszna.com zdecydowałem się na udział, czego absolutnie nie żałuję.
Sesja odbyła się we wnętrzach Fortu Anioła w Świnoujściu. Miejsce ciekawe i bardzo przyjazne.
Poza propozycją pierwszego wnętrza, całą resztę pozostawiłem Ani - to w końcu jej praca i sama powinna wiedzieć jakie obrazy najbardziej pasują do jej koncepcji. To Ania dokonała wyboru stylizacji z dość obszernych zasobów mojego bloga.
Cała sesja odbyła się w spokojnej i twórczej atmosferze. W końcu ja amator współpracowałem z profesjonalistami.
Po jakimś czasie otrzymałem cyfrowe kopie wykonanych zdjęć. Pierwsze przejrzenie i trochę zaskoczenia. Cała stylistyka znacznie się różni od kolorowych "kodakowskich" fotek jakie zwyczajowo trafiają na nasze blogi.
Spodobały mi się dwa zdjęcia - drugie i przedostatnie. Mam zamiar wykonać odbitki w dużym formacie.
Tutaj uwaga, zanim zaczniecie oceniać pokazane zdjęcia weźcie pod uwagę, że małe cyfrowe odbitki znacznie się różnią od dużych fotogramów wykonanych z oryginalnych negatywów, a taki był cel tej pracy.

Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us


Ania obroniła swoją pracę - serdeczne gratulacje, szczególnie, że praca zebrała bardzo dobre recenzje ze strony oceniających. Życzę wielu sukcesów zawodowych i aby pasja fotografowania, a przede wszystkim tworzenia była jak najdłużej na pierwszym miejscu.

Pracę dyplomową można zobaczyć pod adresem: http://www.annamatuszna.com/hledaci_stylu/hledaci.html


pozdrowienia Vislav

16 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia. Ma dziewczyna talent a i model pięknie zapozował :) Najlepsze nr 2, 4, 5.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia piękne, a z tą laseczką? to gdyby nie kapelusz i byłby prawie angielski lord:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem pod niesłychanym wrażeniem ! Wspaniałe zjęcia i Pański styl... świetny efekt !

  OdpowiedzUsuń
 4. nic tylko pozazdrościć, cudownie zdjęcia, no i ten klimat plus styl.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super zdjęcia, niesamowicie "klimatyczne", podziwiam Cię za oryginalność, własny styl i osobowość, tylko tak trzymaj !

  OdpowiedzUsuń
 6. aż zapierają dech, zdjęcia są wspaniałe. Zdolności Pani Fotograf to jedno, ale Pana w tym również ogromna zasługa. Urodzony model z Pana! Obejrzałam wszystkie zdjęcia z tej pracy, muszę przyznać, że Pana sesja zrobiła na mnie największe wrażenie!

  Zdjęcie 4 cudowne!

  Oj chciałoby się częściej oglądać Pana w takich sesjach :)

  A.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluje udziału w tak pięknej sesji :) Zdjęcia są wspaniałe, po prostu zachwycające! Jedbak co najważniejsze - każde z nich przedstawia Ciebie - w oryginale i takim stylu, jaki prezentujesz nam na swoim blogu - interesującą osobę, ciekawego mężczyznę w niebanalnym stroju :) Jestem szczerze zachwycona, gratuluję Tobie i Autorce pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Widziałam też inne prace pani Ani i ta sesja wydaje mi się bardzo dobra.
  Nastrojowo, szczególnie 2 zdjęcie...

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam!
  Co tu dużo mówić świetna sesja . Zdjęcia z Pana sesji bardziej przypadły mi do gustu niż zdjęcia mr Vintage. Szczególnie 2 i przedostatnie wpadają w oko ;]
  Pozdrawiam
  Marcelo

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja również gratuluję. Piękne zdjęcia, efekty znacznie lepsze, niż w przypadku Mr.V. Dlaczego? Model idealnie komponuje się z wnętrzami - na górnych zdjęciach nieco staroświecka elegancja (doskonale zestrojone detale - np. drewniany instrument z meblami - oraz kolory ubrań z wnętrzami), na dolnych - "stylowy kloszard", wolny ptak. Ponownie - ubranie świetnie komponuje się z nieco zdewastowanymi wnętrzami, choć przy dokładniejszej analizie widać, że i torba, i buty są czyste i w świetnym stanie (czyli nie jest to typowy kloszard). Widać wyraźnie, że większy wysiłek (dobranie ubrania do wnętrz, wybór detali) bezpośrednio przekłada się na efekty. Świetna sesja, piękna pamiatka, gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 11. bardzo ładna marynarka

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne zdjęcia :) Widziałam też inne prace z blogerami i wszystkimi jestem zachwycona!

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam
  Przede wszystkim dziękuję za miłe dla ucha komplementy i bardzo pochlebne komentarze.
  Wynik tej sesji to głównie umiejętności i praca Ani, oraz kolegi od oświetlenia. Nie bez znaczenia są również klimatyczne wnętrza Fortu Anioła. Bywam tam często dzięki przyjaźni z Małgorzatą i Piotrem dzierżawiącymi ten obiekt i zajmującymi się przywróceniem go do aktywnego życia.
  Ja ze swojej strony chociaż amator/model starałem się podejść do całego zdarzenia profesjonalnie. Zabrałem ze sobą duży tobołek szmatek i dodatków, aby móc dostosować się do różnych twórczych wizji Ani.
  Samo pozowanie nie było takie trudne, w końcu od roku biegam między aparatem fotograficznym, samowyzwalaczem i docelowym miejscem starając się bez zadyszki i czasami nawet z uśmiechem przyjąć wdzięczną pozę. Oczywiście bez takich efektów jak ta sesja. Niedługo będę miał 200 wpisów na swoim blogu.

  Parę odpowiedzi na szczegółowe pytania:
  - moje typowania to fotki 2 i 5, ale ja patrzę na fotki tak jak na portrety, a nie pewna całość jaką stworzyła Ania
  - jestem w pewnym sensie okazjonalnym kloszardem, inaczej mówiąc włóczęgą, jednak szmatki są w dobrym stanie ponieważ mam ich dużo więcej niż taki osobnik do życia potrzebuje i wtedy wychodzi "lordowska" natura ;-)
  - marynarka to lniany kardigan w stylu myśliwskim
  - drewniany instrument to stara dandysowata laseczka

  pozdr.Vslv

  OdpowiedzUsuń
 14. Kawał dobrej roboty!Świetnie ujęty,Pański bardzo charakterystyczny styl!

  OdpowiedzUsuń
 15. w drugim zdjęciu się zakochałam ;D jest idealne

  OdpowiedzUsuń
 16. bardzo stylowo :) gratuluje udziału w swietnym projekcie :) ja ostatnio nie komentuje, ale zaglądam wiernie, a jak nie ja to mój chłopak, który jest pana stylem zachwycony

  OdpowiedzUsuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv