czwartek, 9 lutego 2012

wspomnienia

Witam,
garść wspomnień zaklętych w muzyce. Moja córka Maria Mileńko (ASP Poznań) zrealizowała animację z wykorzystaniem w tle moich fotek/slajdów  z lat 80-tych, jako niespodzianka dla mnie zresztą.


Animation for Sunflowers by Antlers Mulm from Maria Mileńko on Vimeo.
Bodźcem do stworzenia tej animacji były stare zdjęcia moich rodziców, runy, oraz muzyka Antlers Mulm, a dokładniej ich utwór Sunflowers.
 The spur:) to create this animation were old pictures of my parents, runes, and Antlers Mulm music, more specifically their song Sunflowers.Oglądając pierwszy raz ten film i słuchając muzyki miałem wrażenie, że znam to wszystko, a przewijająca się w tle krajobrazy i twarz jest mi znajoma. Dopiero po dłuższej chwili zorientowałem się, że to jestem ja uchwycony dawno temu na wodniackich wyprawach.

To była bardzo miła niespodzianka dla mnie.

pozdrowienia Vislav

16 komentarzy:

 1. Dzkb w imieniu moim i Marii

  OdpowiedzUsuń
 2. Vislavie, aż strach wchodzić na Twoją stronę, bo się na niej zostaje na długo, długo. Gratuluję córy! Animacja Marii mówi o waszej rodzinnej miłości. O mijającym czasie i miejscach, które już nigdy nie pozostaną takie same - nawet w naszej pamięci. A swoją szosą, mimo, że najczęściej rozmawiamy o ciuchach i kiedyś i teraz - jesteś prawdziwy MEN!, przystojniak! Nie wiem na czym to wszystko polega, ale wsłuchując się w animację, jesteście wszyscy tak blisko mnie...
  Pozdrawiam, pozdrawiam
  Janusz Wiśniewski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Janusz, niezmiernie mi miło, chociaż zawstydzasz mnie komplementami :-)

   Upływający czas jest dla nas dobrotliwy - wygładza zmarszczki codzienności z przeszłości.

   Kiedyś chyba trzeba będzie gdzieś się spotkać niekoniecznie tylko przy kawie. Chociaż z drugiej strony sama świadomość istnienia przyjaznych ludzi to już bardzo dużo. Wydaje się, że nić porozumienia przebiega przez inne niedostrzegalne dla nas wymiary.

   szczerze pozdrawiam
   Vislav

   Usuń
 3. Dzięki Tato! Cieszę się że animacja jest tak pozytywnie odbierana:) Pozdrawiam wszystkich oglądających, a rodziców przede wszystkim ;)
  Maria

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam jak tak oglądałem i słuchałem ,to pomyślałem sobie że fajnie jest mieć dzieci sam mam dwie dorosłe córki z których jestem dumny tak samo jak Pan ze swojej gratuluję pozdrawiam Wojtek,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Wojtek,
   dziwnym trafem, to mam łącznie cztery córki i dwie wnuczki (plus dwóch wnuków)
   Wszyscy super udani i żadne z nich nie narzeka na swój los. Wprost przeciwnie stale idą do przodu :-) Osiągnięć nie zliczę i nie chcę - chwalić się, zapeszać - co kto woli.
   pozdr.Vslv

   Usuń
 5. Gratuluję niesamowicie zdolnej córki:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Też bym tak chciał nakręcić, jednak to jest masa pracy i to bardzo precyzyjnej zresztą. Minuta filmu to 1500 fotek :-) 25 klatek/sek
   Przekaże Marii krótką i dosadną opinię. Dzk b w jej imieniu.
   pozdr.Vslv

   Usuń
 7. Swietna animacja! Jestem pod wrazeniem!


  Serdecznie pozdrawiam Tate utalentowanej Autorki i sama Autorke :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i niezwłocznie przekażę - pozdr.Vslv

   Usuń
 8. Bardzo dziękuję wszystkim za pozytywny odbiór!:-)
  A Tacie za reklamę;-)
  Pozdrowienia
  M

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna animacja! Podziwiam ludzi tworzących techniką poklatkową, bo to rzeczywiście niesamowicie pracochłonne. Tutaj te 'przeskoki' między klatkami świetnie zgrywają sie z muzyką :)

  OdpowiedzUsuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv