wtorek, 21 lutego 2012

chlapowato

Witam,
dzisiejsza pogoda nie nastraja do optymizmu. Od wczesnego poranka pada śnieg z deszczem przy temperaturze około zera stopni, Oczywiście to co spadnie po części się rozpuszcza i miesza z pozostałościami zimy. Jest mokro, szaro i nieprzyjemnie - dochodzi jeszcze wiatr.
Stąd też w dzisiejszym zestawie zagościł długi nieprzemakalny płaszcz i gruby również nieprzemakalny filcowy kapelusz.
Buty może nie wyglądają efektownie, natomiast są efektywne. Cienka i dobrze wyprawiona skóra, potraktowana odpowiednim tłuszczem, nie przemaka w tej mieszance wody, śniegu i błota.
Wpuszczone w buty spodnie nie ciarają się w tej paskudnej chlapie. Bawarska wełniana kamizelka zapewnia wystarczającą ciepłotę. Szczególnie, że pod koszulą jest jeszcze merynosowy sweterek.
Solidne skórzane rękawiczki (made in China), również z świetnie wyprawionej skóry i zaimpregnowane tym samym tłuszczem do skór dobrze chronią łapki.
Przygotowany jestem na taką paskudną pogodę, jednak mimo komfortu termicznego dzień nie należy do najprzyjemniejszych.Trzymajcie się ciepło!
pozdr.Vslv

4 komentarze:

 1. Jestem fanka apaszek wiec pochwala apaszke : swietny wzor! Nalogowo kupuje rzeczy z paisley'em :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,
   też jestem fanem wszelkich szmatek zamotanych na szyi. Trudno jest znaleźć moje fotki bez tego elementu. Zresztą w nadmorskim klimacie, poza urozmaiceniem stroju ma to również znaczenie praktyczne. Zazwyczaj dmucha zimnym wiatrem od morza.
   Paisley'e też lubię i mam ich trochę w mojej kolekcji, w róznym wydaniu zresztą. Szaliki, fulary, poszetki, szelki , kamizelkę.
   Pokazany jedwabny drukowany szaliczek należy do moich ulubionych.

   Usuń
 2. Vislav, zawsze wyglądasz super, ale w tych kolorach (zieleń koszuli i spodni + szalik + kapelusz) po prostu fenomenalnie. Pozdrawiam. Hanka

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za komplementy. Ten tydzień faktycznie upływa w militarnych zieleniach.
  pozdr.Vslv

  OdpowiedzUsuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv