czwartek, 1 grudnia 2011

paramilitarnie

Witam,
dzisiejszy zestaw powrócił do militarnych wątków. Są to buty i ocieplana marynarka w wojskowym stylu. Chociaż cała kolorystyka zestawu raczej ucieka w kierunku bardziej bajkowych, lub fantasy wątków.
Nie jest już zbyt ciepło o wczesnym poranku, tak więc spodnie i kamizelka chociaż bawełniane, to jednak z grubej tkaniny typu moleskin. Chyba najcieplejszej z szerokiej gamy bawełnianych produktów.
Dodatkowe ocieplenie daje długi, czarny, wełniany szal i niezbyt gruby wełniany sweterek uzupełniony jedwabnym szaliczkiem.
Beret we właściwym sobie kształcie powinien przejść lifting i stracić "antenkę", oraz zyskać skórzane obszycie otoku. Może z czasem znajdę i wojskową wersję odpowiednią do militarnych klimatów.
To jest jednak zabawa konwencją, a nie rekonstrukcja konkretnego stroju. Zresztą wielu "rekonstruktorów" to tylko wieszaki na pieczołowicie odtworzone stroje. W sam raz taka rola niezbyt mi odpowiada.
Nawiasem mówiąc spojrzenia szaro-burej "ulicy" na mój widok są bezcenne - a z jakiej choinki ten się urwał! :-)
"Prawdziwi faceci" tak się nie ubierają :-)
Nabywając te spodnie wczoraj w SH usłyszałem komentarz od bardzo sympatycznej sprzedającej Pani: wykładając te spodnie od razu pomyślałam o Panu. Nierzadko otrzymuję rabat "wymiatając" rzeczy na które nie ma żadnego popytu.

No i wizualizacja:

pozdr.Vslv

8 komentarzy:

 1. I znowu jestem zaskoczona, po prostu dech mi zaparło! Swietny zestaw!! Brawo!!!

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialna kolorystyka! I te okularki... ;) Wspaniały rozweselacz ponurego, mglistego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,

  # Wildrose - czasami udaje się nam poskładać, lub sfotografować coś ciekawego :-)
  Najciekawsze jest to, że tak naprawdę to nie ma metody na sukces. To po prostu czasami samo przychodzi. Chociaż z pewnością trzeba dać szansę losowi i próbować, jak najczęściej.

  # Tofalaria - wyszukiwanie niecodziennych okularów to również moje hobby :-) Mam jeszcze jedne dotychczas nie pokazywane. Idealne na śnieg i ostre rażące słońce.
  Kiedyś przyjdzie prawdziwa słoneczna i mroźna zima - wtedy pokażę

  pozdr.Vslv

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne kolory, doskonałe zestawienie :)
  Myslę, że wlaśnie trzeba być prawdziwym mężczyzną, żeby się tak ubrać. Polska niestety dalej pozostaje w tyle za resztą świata, wszystko, co nie jest szaro-buro-konwencjonalne, jest traktowane jak dziwowisko.
  Pozdrawiam z Częstochowy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz racje, metody na sukces nie ma, ale czasami sie akurat idealnie trafi w 10-tke! Tym razem trafiles, choc ja lubie wszystkie (no prawie) Twoje stylizacje, to ta jest z pewnoscia jedna z najlepszych!

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam,

  # Paulina - ciekawostką jest fakt, że w Polsce i nie tylko zresztą - bardziej "ekstrawagancki", lub "odważny" strój męski jest dużo lepiej i łatwiej odbierany przez kobiety niż mężczyzn. Nierzadko odważniejszy kolorystycznie zestaw aprobowany przez kobiety, spotyka się z dużym ostracyzmem ze strony mężczyzn.
  Spotykam się z tym czytując komentarze na różnych blogach.

  # Wildrose - fajnie, że się udało. Chociaż też poniekąd łatwiej jest teraz, niż np. rok temu. Powoli wykształca się "kolorystyczny styl" na kilku blogach. M.in. Mr.V (szczególnie ostatnie stylizacje), od dłuższego czasu Men's Side

  pozdr.Vslv

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam
  FashionPhilosophy - dziękuję za odwiedziny, obserwowanie i ocenę.
  Miło mi, szczególnie, że z tak ważnego dla szmatek miejsca.

  pozdrowienia
  Vislav

  OdpowiedzUsuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv