czwartek, 10 czerwca 2010

Tropik III

Witam

Bardziej kompletny zestaw na upalne i parne dni. Do jasnych spodni z cienkiej wełenki dołączyła lekka, letnia marynarka - również z cienkiej wełenki uszytej z tkaniny typu tropik/fresko.
Marynarka jest w kolorze łososiowym. Na niektórych monitorach ten kolor może być dość żywy, jednak jest raczej pastelowy.

 

Jest to bardzo lekki letni model z wyraźnie ograniczoną podszewką. Na plecach obejmuje tylko pas barkowy. Poza cienką podszewką i tkaniną marynarki nie ma dodatkowych wypełnień. Dzięki temu świetnie się spisuje w letnie upały i nie klei się do pleców.

 

Koszula z krótkim rękawem z uszyta jest z zadrukowanego rayonu. Obrazki w konwencji kolonialno-marynistycznej nawiązują do planowanych urlopów i letniego wypoczynku. Kolorystyka i tonacja zbliżona jest do spodni.

 

Według bardziej ortodoksyjnych zwolenników dobrego stylu i zasad DC nie powinno się ubierać koszuli z krótkim rękawem pod marynarkę: DRESS CODE CLUB & BLOG - w dobrym stylu - wskazówka Nr 2 koszula z krótkim ... - nie jest to jednak garnitur, ponadto w miejsce krawata jest bawełniany szaliczek.
Koszule z grubiej tkanego jedwabiu lub rayonu dużo lepiej sprawują się w wilgotnych upałach niż len, a szczególnie ściśle tkana bawełna. Nie tworzą mokrego kompresu przylepiającego się do pleców. To samo zresztą dotyczy spodni z tropiku.

Życzę wszystkim upalnych dni, w jak najbardziej komfortowych i dobrze wyglądających strojach.

pozdr.Vslv

2 komentarze:

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv