sobota, 30 czerwca 2012

motyla farma

Witam,
późnym piątkowym popołudniem wybraliśmy się na zwiedzanie motylej farmy zlokalizowanej na wyspie Uznam, a właściwie tym razem Usedom - zachodnia niemiecka część wyspy.
Oczywiście to tylko kwestia nazewnictwa, nie mamy już strzeżonych i widocznych granic. Pozostała kreska na mapie.
Dość długo jechaliśmy różnymi drogami oglądając piękne krajobrazy. Wyspa Uznam to morena polodowcowa, czyli mamy piękne wzgórza, jeziora - wszystko z dużą ilością różnorodnych lasów. Po drodze mijaliśmy farmy z świniakami, krowami, końmi - no i w końcu znaleźliśmy motylą farmę.
Była to bardzo duża hala zagospodarowana w pozostałości DDR-owskich "pegeerów". Weszliśmy do środka, aby nagle znaleźć się w krainie tropików z dużą ilością egzotycznych roślin, motyli, innych owadów, kolorowych papug. Wilgotność i temperatura powietrza była iście tropikalna. Upał na zewnątrz nagle zmalał do właściwego sobie poziomu chłodnej Północy.
Przepiękne i niesamowite miejsce - w tym momencie wszyscy pomyśleliśmy o Karolinie już od pół roku przebywającej w Singapurze. Serdeczne uściski od nas wszystkich.Gdyby ktoś chciał obejrzeć poszczególne fotki składające się na zbiór kolaży powyżej, zapraszam tutaj:

farma motyli

pozdrowienia
Vislav

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv