sobota, 24 lipca 2010

rolki

Witam

Wyprawa w trochę innych klimatach. We wczorajszy piątkowy wieczór - Karolina, Aubrieta i ja - odbyliśmy ponad 20 kilometrową wycieczkę na rolkach do pobliskich niemieckich kurortów: Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin.
Szmatki różne, sprzęt firmy Roces, w tym unikalne Big Cat'y.

 

Po drodze krótka wizyta na plaży, Karolina zażyła kąpieli w Bałtyku.

 

Warunki do jeżdżenia na dłuższe dystanse są wręcz doskonałe. Gładki asfalt i dziesiątki kilometrów bezpiecznych tras rowerowych. Na wyspie Uznam jest tego około 500 kilometrów.

 
 

Do tego piękna architektura, wiele knajpek, restauracji. Muszle koncertowe z koncertami i występami. Każdy może znaleźć dla siebie miejsce.

 

Tym razem trafiliśmy na klona Elvisa z całą grupą The Pink Petticoats ubraną w stylu lat 50 i 60-tych.

 

Bardzo udany wieczór.

pozdr.Vslv

5 komentarzy:

 1. byłam tam,nie raz ...naprawdę jest urokliwie :)po lekkim zaskoczeniu plażą raczyłam się kawką z kawałkiem pysznego ciasta:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna wycieczka :) Ja co prawda odmawiam jeżdżenia na czymkolwiek, co mocuje się na stałe do nóg, ale podobne wycieczki urządzamy sobie rodzinnie na rowerach. Jednak rolki to chyba jednak większy wysiłek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam
  # Gosia - zaskoczenie plażą rozumiem jako tekstylne, a raczej miejscami powszechny brak tekstyliów.
  Warte polecenia są chrupiące bułki z różnymi rybami: butterfish, makrela, śledź - sprzedawane po prawej przy wejściu na molo w Heringsdorfie. Zazwyczaj tam się zatrzymujemy na drobną przekąskę.

  # Klamoty - dziewczyny od małości do chwili obecnej chętnie wybierają się na różne eskapady. Rolki to rzeczywiście trochę większy wysiłek, przynajmniej na początek. Po nabyciu wprawy jednorazowy odcinek 15km nie stanowi problemu.
  Dużo więcej energii konsumują nartorolki - następny temat.

  pozdr.Vslv

  OdpowiedzUsuń
 4. a bułeczka ze śledziem była też,oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam
  Dzisiaj tj.wtorek - kolejny raz wybieram się z Karoliną na długą trasę Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin. Tym razem na nartorolkach. W planie do pokonania ok.25km.
  Z pewnością za trzymamy się na przekąskę.
  pozdr.Vslv

  OdpowiedzUsuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv