czwartek, 24 grudnia 2009

kapelusz

Korzystając z przedświątecznego nastroju i zwiększonej łatwości wydawania pieniędzy - zakupiłem sobie nowy kapelusz. Zresztą parę innych ciuchowych rzeczy również, o tym innym razem - niestety utworzyła się mini kolejka przewyższająca moje zdolności przerobowe.

 

Ciemnoszary kapelusz z grubszej, prawdopodobnie owczej wełny ma trochę rustykalny charakter i wygląd. Sama wełna lekko "gryzie" w czoło, poprawiając ukrwienie mózgu.
Grubszy i sztywny filc, szerokie rondo z przeszytym brzegiem chronią o tej porze roku to co najcenniejsze, czyli głowę: przed zimnym wiatrem, śniegiem i deszczem.

 

Długi płaszcz, przykrywając prawie całość sylwetki pozwala na łączenie dwóch, w sumie odrębnych stylów.

Po zdjęciu płaszcza - wełniana bluza/sweter "Bison Club Scandinavia" w trochę innym towarzystwie. Poza szalikiem, pozostałe elementy ubioru w różnych odcieniach "zgaszonej" zieleni. Taki trochę ukłon w stronę widocznych na placach różnych iglastych drzewek na sprzedaż.

 

Wąski bawełniany szalik/szaliczek, jak zwykle zawiązany według mojego pomysłu w żeglarską "wyblinkę".

 

Skarpetki tym razem bez żadnych fanaberii, dokładnie nawiązują do całości.

 

Strój w swojej całej okazałości.

 

Po zdjęciu bluzy - ukłon w stronę bloga Mr Vintage, czyli szelki. Nie jest to jednak zestaw dla gentlemana, tylko zwyczajne "heavy duty" odpowiadające całemu strojowi.

 

 

No i na koniec życzę wszystkim czytelnikom, obserwatorom, zaglądającym pierwszy/kolejny raz: Wesołych Świąt !!!!! :)))))

3 komentarze:

 1. Kapelusze to jest to co tygrysy lubią najbardziej ;)
  Wesołych Świąt również !

  OdpowiedzUsuń
 2. Kapelusz piękny
  a kufer jeszcze bardziej!

  OdpowiedzUsuń
 3. Troszkę pomieszanie z poplątaniem..nieco za krótkie spodnie, szalik nie pasuje do szelek i całości stroju..brąz z zielenią ok..ale nie w tych odcieniach..cały strój - niemiecki gajowy..całości dopełnia niechlujna nie uczesana i nie przystrzyżona broda...minus

  OdpowiedzUsuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv