piątek, 27 lipca 2012

a fé i passé

Witam,

według obiegowej opinii specjalistów od męskiej elegancji, dress code oraz klasyki męskiej - koszula z krótkim rękawem jest fé i passé. Dokładając do tego krawat jesteśmy obciachowi na maksa.
Niech i tak będzie.
Upały zawitały również na naszą wyspę, aktualnie mamy 26 oC w cieniu. Na szczęście dmucha lekką i chłodną bryzą od morza, przynajmniej na otwartym terenie. Dzięki temu nawet w pełnym słońcu jest miło.
Gorzej będzie, gdy będę wracał do domu, na ulicach miasteczka bryzy już nie ma.

Przewidując z prognozy cieplejszy dzień oraz uciekając od  i passé  - obciachałem w koszuli długie rękawy, zresztą i tak były zbyt krótkie. Szaliczek w formie krawata powędrował bezpośrednio na szyję, a nie na kołnierzyk koszuli.
Do tego obszerne lniano-bawełniane spodnie o przewiewnym płóciennym splocie - ach ta workowatość, a idąc dalej dziadkowatość tak skutecznie obśmiewana w pewnych kręgach.
Oczywiście boat shoes na nogach - o zgrozo mają przebitkę w postaci skarpetek - znowu  i passé.

Rano w miejsce marynarki założyłem bawełnianą kamizelkę i tak sobie powędrowałem do pracy. W drodze powrotnej kamizelka powędruje do plecaka - no comment :-)
pozdr.Vslv

ps ptakom też jest gorąco. Właśnie przed chwilą na środku rozpalonego słońcem parkingu przysiadł sobie mały kolorowy ptaszek. Obawiałem się, że nie ma już siły na cokolwiek. Jednak przy próbie przeniesienia w cień, biedny Ptasiek poderwał się do lotu i sam zmienił miejsce. Została fotka

4 komentarze:

 1. Jednym słowem: siara :)
  Nie wiem jak koszula wygladała z rękawami, ale teraz wyglada bardzo smacznie. W kilku sklepach widziałem podobne (na pewno w outlecie Wranglera i chyba w Camelu). Poza tym reszta też ma moją akceptację.

  W momencie gdy poznajemy zasady ubirou możemy zacząć ich świadome łamanie :)

  pozdrawaim

  OdpowiedzUsuń
 2. Odważnie i świeżo - jestem zdecydowanie na tak! Nie każde spodnie muszą być rurkami, zarówno damskie, jak i męskie. Pozdrawiam z wnętrza olbrzymiej jedwabnej koszuli, której Sahib się wyparł, a ja noszę związaną "po piracku".
  PS. Temperaturę 26° u nas na nizinach już dawno przestaliśmy nazywać upałem. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Vislav, w jaki dokładnie sposób obcinasz rękawy koszulom? W którym miejscu robisz cięcie? I czy nie masz później takiego efektu, że w okolicach pachy pozotaje duża dziura po rękawie?
  Pytam się, bo Twój pomysł ogólnie bardzo mi się spodobal i zamierzam go wykorzystać :)

  Pozdrawiam,
  Tau

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny biały strój na upał. Rękawy obcięte fachowo i precyzyjnie. Osobiście jednak zostawiłabym chociaż krótkie...
  Muszę stwierdzić, że Twoje wyglądy dobrze komponują się z Twoim miejscem pracy i to dodatkowa ich zaleta...

  Pozdrowienia.
  Lizawieta

  OdpowiedzUsuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv