niedziela, 8 lipca 2012

panama

Witam,

towarzyszem dzisiejszej wędrówki był mój stary kapelusz "panama". Odsłużył ładnych kilka lat i już trochę się sypie. Mam do niego duży sentyment - był wart swojej ceny, niemałej zresztą. Aktualnie w miejsce tego kapelusza weszła oficerska czapka, niemniej jednak o weteranie nie zapomniałem.
Również pozostałe elementy garderoby wydobyłem z przepaści szafy, co można zauważyć po spodniach, długich i szerokich.pozdr.Vslv

8 komentarzy:

 1. Pierwsze zdjęcie jest niesamowite!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lustrzane odbicia w powierzchni wody zawsze są niesamowite. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią kałużę i wrzucić do niej aparat fotograficzny.

   pozdrowienia Vislav

   Usuń
 2. Jakie jest Pana podejście do spodni lnianych? Czy w ogóle jest sens w ich prasowaniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lniane spodnie nigdy nie będą nieskazitelne w wyglądzie. Jednak od czasu do czasu, przeprasować trzeba. Szczególnie po praniu, gdy zbyt mocno są zmięte.

   Świeżo wyprasowane, szczególnie wspomagając się krochmalem w sprayu wyglądają świetnie. Świetnie do czasu, gdy musimy gdzieś usiąść.
   Przychodzi wtedy faza najmniej ciekawego wyglądu - częściowo i miejscami zmięte.
   Z czasem pomną się prawie wszędzie i jest OK - wyglądają, tak jak powinny do kolejnego prania.

   pozdr.Vslv

   Usuń
 3. Witaj Vislav, zestaw podoba mi się, przed wszystkim kolorystycznie. Pierwsze skojarzenie jakie miałem to Indiana Jones. Natomiast zastanawiam się czy spodnie nie są zbyt długie. Ja mając tej długości portki, które dodatkowo „zjeżdżają” podczas chodzenia, przydeptuje je. Potem pozostają rozszarpane nogawki. Jak to wyglada demonstruje duża część polskiej młodzieży, do której skądinąd się zaliczam : ) Nie masz takiego problemu? I jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Gdzie można dostać dobrej jakości lniane spodnie? Ostatnio pochodziłem po sklepach i widziałem najczęściej mieszanki z bawełną i poliestrem. Znasz jakąś markę godną polecenia? Pozdrawiam : )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Tony Montana,
   dziękuję za ocenę. Spodnie faktycznie są przydługie, szczególnie przy tych butach. W przypadku sztybletów wyglądałoby to trochę inaczej, chociaż 2-3 cm i tak można by zdjąć. W wyraźnie przydługich spodniach zazwyczaj podwijam nogawki, o ile nie jest to wersja "garniturowa" - tutaj raczej dbam o długość. Jestem zbyt leniwy, aby szukać krawca, albo działać samemu w przypadku spodni nieformalnych.

   Mieszanki lnu z bawełną i poliestrem mogą się sprawdzać, o ile tkanina ma płócienny splot. Ciekawy felieton napisał Mr.V na swoim blogu.
   Kupując spodnie w wersji letniej koniecznie sprawdź czy jest podszzewka, jeżeli tak - sprawdź przewiewność.

   Konkretnej marki nie podam - zaopatruję się w SH. Sprawdzam jakość i rodzaj tkanin o raz wykonanie. Metki nie mają znaczenia.
   Zresztą są to zazwyczaj modele niedostępne w bieżącej sprzedaży.

   pozdrowienia
   Vislav

   Usuń
 4. Bardzo twarzowy ten weteran ("panama" - tradycyjny kapelusz robiony z liści palmy Carludovica palmata. Wbrew nazwie pochodzi z Ekwadoru...)

  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv