niedziela, 1 lipca 2012

Kamminke

Witam,
mała rybacka, a latem letniskowa wioska - niezwykle urokliwa. Wąskie brukowane uliczki, zadbane domy i ogródki w typowo niemieckim stylu. Wszystko położone na wzgórkach.

Opis poniżej

Dr Józef Pluciński • Poniedziałek [28.05.2012, 12:54] • Świnoujście
Rybacka wieś Kamminke
Wieś Kamminke z lotu ptaka.( fot. Archiwum autora )
Już od kilku lat mieszkańcy Świnoujścia pragnący kontaktu z niezwykle piękną przyrodą mają najbliżej do niemieckiej wioski o swojsko brzmiącej nazwie – Kamminke.

W odróżnieniu od Świnoujścia, przede wszystkim cisza i spokój przerywana czasami śpiewem ptaków, lub zupełnie wyjątkowo przejeżdżającym samochodem. Tylko w dole tętni gwarem rybacka tawerna.

pozdr.Vslv5 komentarzy:

 1. My jesli już bywamy w Świnoujściu to zazwyczaj zawsze idziemy za granicę,ale czy to jest to miejsce? sama nie wiem,bo nie pamiętam nazw miejscowości.
  Piękne zdjęcia!
  piękne miejsca!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Gosia,

   Kamminke nie jest zbyt często odwiedzane - leży nad Zalewem Szczecińskim, dość daleko, jak na piesze wycieczki ze Świnoujścia. Pieszo: najłatwiej jest dojechać autobusem Nr 6 na Wydrzany na końcową pętlę i stamtąd to parę kroków.

   Natomiast mieszkańcy Świnoujścia zazwyczaj i w większości wybierają Ahlbeck, Heringsdorf i bardziej wytrwali piechurzy: Bansin. Wszystkie połączone ze Świnoujścia nadmorską promenadą.

   pozdr.Vslv

   Usuń
 2. Urocza miejscowość. Nie miałam o niej pojęcia.
  Aubrieta wygląda pięknie.
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całe Pomorze Zachodnie i Vorpommern to piękne krainy z ciekawymi miejscowościami, długą historią, i przepięknymi krajobrazami.

   pozdr.Vslv

   Usuń
 3. A w Kamminke mieszka już pięć polskich rodzin .....

  OdpowiedzUsuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv