czwartek, 12 maja 2011

komfort

Witam,
jednym z argumentów stale wysuwanym przez "czcicieli" dżinsów i różnego rodzaju T-shirtów, oraz bluz jest komfort użytkowania.
Ten stereotyp zakorzenił się na stałe w świadomości przytłaczającej ilości osób.

Mój dzisiejszy zestaw jest totalnym zaprzeczeniem tego poglądu. Wygląd tegoż jest dość formalny. Dwurzędowa marynarka i wełniane spodnie. Do tego koszula, krawat i kapelusz. Totalne sztywniactwo, jak stwierdziłoby wielu. To wszystko musi być straszliwie niewygodne.

Otóż to nie jest prawda, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Tajemnica tkwi głównie w tekstyliach, czyli cienkich i lekkich wełnianych tkaninach dobrej jakości. Są o wiele bardziej przewiewne i lepiej sprawdzają się w ciepłe dni, niż różne gęsto tkane bawełny.
Jest jeszcze jeden bonus. Otóż wełniane tkaniny nie są tak podatne na zabrudzenie, jak lny i bawełny. Również proces starzenia się ich jest znacznie i wielokrotnie wolniejszy.

Kolejny element to oczywiście krój. W nadchodzące cieplejsze dni raczej luźniejszy, chociaż z lekka dopasowany do sylwetki. Wszelkie slim fit bardzo szybko, o ile nie są przewiewne zaczynają działać, jak mokry kompres.

W swoim dzisiejszym zestawie czuję się o wiele swobodniej niż w dżinsowych bawełnach, czego i innym życzę. Jedynym niespodziewanym elementem są pytania czy dziś się wybieram na jakieś negocjacje, lub konferencję. Odpowiedź, że tak jest wygodniej budzi niedowierzanie.


pozdr.Vslv

5 komentarzy:

 1. Wyglądasz bardzo elegancko,,,pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ladnie Prosze Kolegi,
  fiu fiu nawet krawacik i poszetka w takich samych kolorkach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaskoczyłeś mnie tym kapeluszem do garnituru. Ale efekt jest niebanalny i o to chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Talia,

  kapelusz jest moim nieodłącznym elementem. Poza pracą we wnętrzach oczywiście. Natomiast na zewnątrz, jak najbardziej tak.

  pozdr.Vslv

  OdpowiedzUsuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv