środa, 13 stycznia 2010

szalikowiec

Witam
Ostatnio zauważyłem, że stałem się szalikowcem. Nie wiem jeszcze, czy jest to wpływ zimy, bądź też utrzyma się to na dłużej.
Aby nie być gołosłownym można zajrzeć tutaj - w ponad połowie założonych tematów pojawia się słowo "szalik".

Na początek szalik z rękodzielniczo tkanego jedwabiu, przywieziony w prezencie z Singapuru przez moją córkę Karolinę. Trafił do mnie jako prezent noworoczny na samym początku stycznia.

 

Nie jest to dominująca część garderoby, tak więc na kolejnych zdjęciach jest mniej widoczny. Aby wykonać poprzednie musiałem "schować" brodę - cały czas wchodziła w kadr.

 

W "pełniejszym" zestawie znalazła się marynarka Harris Tweed jacket, wełniany czerwony sweterek/polo, tweedowa kamizelka i jedwabna poszetka w kratkę.

 

Kolejny dzień już z innym "gajosowym", żółtym bawełnianym szalikiem.

 

Marynarka tym razem inna, lecz też wełniana - bardziej miękka i lżejsza. Czerwona bawełniana koszula z bardzo drobnego sztruksu i jak zwykle tweedowa kamizelka.
Zresztą w trakcie pracy marynarka wisi gdzieś na oparciu fotela, a jestem w kamizelce.

 

Na tym i następnym zdjęciu widoczna jest jedwabna poszetka w kratę włożona w kieszonkę marynarki. Jest to stosunkowo nowy element mojej garderoby, lecz jak sądzę będzie się pojawiał częściej - zresztą w różnych wydaniach.

 

 

Zdjęcia zostały wykonane pozyskanym drogą konkursu aparatem Nikon D 3000. Wciąż jeszcze oswajam się z tym sprzętem, chociaż już teraz mogę stwierdzić, że przewyższa kompaktowego Olympusa używanego poprzednio.
Postępy można śledzić na moim fotoblogu Świat wg Vislava - widziany obrazkami

**************************************************

No i jak zwykle zachęcam do zapoznania się z plakatem Mariam♥ Vote 4 Mariam


♥ Głosuj na MariaM


♥ visit MariaM Draw&Wear Blog


♥ visit MariaM MariaCraft Blog


Dotychczasowy przebieg konkursu można zobaczyć na tym wykresie:


a przeczytać poznan.gazeta.pl

pozdr.Vslv

3 komentarze:

  1. Ta broda jest świetna.

    OdpowiedzUsuń
  2. głasowałam już na ten plakat,super że takie świetne ma wyniki :))

    OdpowiedzUsuń
  3. Drogi Vslv'ie (dobrze?;). Przyznam, że od niedawna śledzę Twojego bloga, ale urzeka mnie każdy kolejny post. Niesamowite wrażenie robi na mnie Twoja dbałość o wygląd, pojęcie o materiałach, o kolorach...no i do tego Twój wirtualny sposób bycia - coraz rzadziej spotykana w internecie kultura, dbałość o język itd. No i dodam, że jakoś tak - nie wiem w sumie dlaczego - ale kojarzysz mi się ze Skandynawią, z morzem i przez to też zyskujesz w moich oczach (nawet jeżeli niewiele ma to wspólnego z prawdą:) Oby tak dalej!!! Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv