środa, 30 stycznia 2013

szyper

Niezbyt może elegancko, ale pragmatycznie i stylowo. Może to być szyper rybackiej łajby, równie dobrze może to być stróż spod kamienicy portowego miasteczka.

Zawsze pozostaje pytanie, na ile ubranie to przebranie? A w tle pytanie, jakie przebranie nobilituje, a jakie dyskredytuje.

Podstawowym powodem dzisiejszego zestawu jest pogoda - wietrznie, sztormowo i deszczowo. Jedynie temperatura powędrowała z dnia na dzień wyraźnie w górę do plus kilku stopni. Nie oznacza to jednak komfortowej sytuacji.

Dla zapewnienia odpowiedniego komfortu mamy wysokie skórzane buty, obszerne nieprzemakalne spodnie, pikowaną krótką kurtkę husky. W uzupełnieniu tradycyjna rybacka czapka, robocze skórzane rękawice i luksusowy jedwabny szalik.
No i oczywiście marynistyczny motyw, czyli koszulka w paski. Trochę ożywczego koloru zapewniają czerwone szelki i żółte rękawice.

dzisiejszy zestaw jest również komentarzem do komentarza Anonima z poprzedniego tematu
Szkoda, że tego postępu nie widać w Pan ubraniach, bo jeszcze rok temu całkiem fajnie oglądało się Pana stylizacje, a teraz to powinien Pan przestać się ośmieszać i pozostać przy fotografii bo zdjęcia są naprawdę na wysokim poziomie pozdrawiam.

Sam widzę, że na fotkach wyglądam zabawnie. Jednak dzisiejszy zestaw zebrał kilka komplementów w realu. Poza plecami może mnie anonimowo oceniano, jednak tej prawdy nikt nie ośmielił się po wiedzieć w oczy.

pozdrowienia Vislav

5 komentarzy:

 1. Vislav, zdradź, co to za szelki i gdzie można takie znaleźć :)

  Poza tym, gdybyśmy się przejmowali opiniami innych, to nikt by nigdy nie prowadził niczego - nie da się dogodzić wszystkim na raz ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szelki to "no name" znalezione w SH. Przód z czerwonej tkanej taśmy, natomiast z prosty odcinek z tyłu z czarnej elastycznej.
   Kupić raczej się nie da, nie wiadomo skąd pochodzą. Prościej jest przerobić jakieś posiadane. Jednak takie nierozciągliwe szelki wymagają spodni z wysokim stanem.

   Ani na raz, ani po kolei :-) Bywają osobniki ortodoksyjnie niereformowalne.

   pozdr.Vslv

   Usuń
 2. Ciekawi mnie wygląd tego Anonima... zakładam, że to "normalny" facet, bez polotu, w sponiewieranych dżinsach i zmechaconej dresowej bluzie opinającej mięsień piwny.
  A może to kobieta, która takiego "normalsa" ma w domu?

  Ty, Vislavie, nie jesteś "normalny", na szczęście.

  I pozostań sobą.

  Serdeczności, Joanna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałam dodać, że zgadzam się z opinią Anonima o Twoich zdjęciach. Robią wrażenie.

   Usuń
  2. Może tak być, aczkolwiek niekoniecznie. Mój typ, to zdeklarowany zwolennik swoiście i wąsko pojmowanej klasycznej męskiej elegancji.
   Taki sobie neofita, co nie ma odwagi posłużyć się własnym nickiem.

   Mam nawet pewną poszlakę z "ch" w tle:-)

   a ja jestem "normalnie nienormalny", czyli ja :-)

   za fotki i komplementy dziękuję.

   pozdrawiam Vislav

   Usuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv