środa, 18 września 2013

wioski

Ostatni już etap pieszej wędrówki po wyspie Uznam.W zamiarze mieliśmy spenetrować ewentualne trasy wzdłuż południowej części wyspy, jak najbliżej Zalewu Szczecińskiego.

Trochę się udało, jednak nie do końca. Najbliżej zalewu trafiliśmy na tym odcinku tylko raz w rejon przystani żeglarskiej. Drogi w tym miejscu nie łączyły się w jeden ciąg. Według mapy była krótka kilkusetmetrowa przerwa i miałem nadzieję, że jakoś przedostaniemy się z jednej na drugą. Gdy już doszliśmy na miejsce okazało się, że ta przerwa to podmokły teren niemożliwy w prosty sposób do przebycia. Wracając powyżej trafialiśmy na wysokie płoty z elektrycznym pastuchem, też trudne do przebycia. Na dodatek oznaczałoby to nieuprawione wejście na prywatny teren. Zresztą w jednym miejscu i taka tabliczka się trafiła.


Biorąc pod uwagę upływający czas i dodatkowo przebyte 4 kilometry zrezygnowaliśmy z dalszego penetrowania brzegów pozostawiając to przedsięwzięcie na inne projekty.

Wybraliśmy inna trasę poprzez pola i okoliczne wioski. Piękne widoki i zmęczenie kolejnymi kilometrami.
Najtrudniejsze było do przejścia ostatnie kilometry. Droga się dłużyła, na dodatek musieliśmy wędrować skrajem szosy co chwilę ustępując miejsca pędzącym samochodom. Ten ostatni kawałek nie jest udokumentowany - nie chciało mi się fotografować, a i nie było specjalnie czego.

Cała wyprawa to wspólnie z Markiem przewędrowane ponad 50 kilometrów w ciągu dwóch dni. Nieśliśmy na plecach pełne wyposażenie obozowe oraz zapas wody i prowiantu na dwa dni.
Ja przespacerowałem dodatkowo około 15 kilometrów samotnie.

Cała wyprawę uważam za bardzo udaną i już chodzą nam w głowie kolejne projekty. Jeden z większych to co najmniej tydzień po dzikich terenach Irlandii w maju przyszłego roku. Będą też inne mniejsze projekty. Jakie?
Czas pokaże.

A tutaj zebrany w całość opis wyprawy: Pieszo do Stolpe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv