czwartek, 18 lipca 2013

silk road

mamy lato, momentami jest upalnie. Dobrymi tkaninami na takie pogodowe warunki są jedwabie. Z jednym tylko zastrzeżeniem - wszystko zależy od grubości jedwabnej przędzy i gęstości splotu. Cienkie jedwabne tkaniny o bardzo ścisłym splocie wcale nie muszą się sprawdzać, bywają mało przewiewne,

Dzisiejszy zestaw to właśnie jedwabie. Zarówno spodnie, jak i koszula są z 100% naturalnego jedwabiu. Spodnie nie mają dodatkowej kolanówki (podszewki) niezbyt zazwyczaj sprawdzającej się w upały. Oba elementy garderoby są uszyte z tkaniny o niezbyt gęstym splocie zapewniającej odpowiednią przewiewność.
Natomiast marynarka uszyta jest z wiskozy i nie ma całkowicie podszewki.

Zestaw uzupełnia oryginalny kapelusz panama z Ekwadoru i lekkie płócienne obuwie.

Mamy lato i gdy świeci słońce, a słupek w termometrze szybko idzie w górę - równie szybko pęcznieje wakacyjny nastrój wypierając inne myśli i aktywności.
Oczywiście latem najlepiej nad wodę. Dlatego w tle przewija się mój nowy nabytek - deska SUP służąca do pływania na stojąco z użyciem jednego wiosła.
Historia tego stylu pływania i wiosłowania sięga 7000 lat przed naszą erą i występowała w wielu miejscach na świecie:

Jest w tej historii również basen Morza Śródziemnego i VIII wiek naszej ery. Do tej tradycji nawiązują długie deski hasake popularne do chwili obecnej w Izraelu.
Czasy nowożytne to surferzy na Hawajach w latach 60-tych ubiegłego stulecia.

SUP znowu wraca do popularności w wielu miejscach, a i u nas zaczyna się pojawiać. Czekam na najbliższy weekend, aby zacząć testować również tę deskę.


1 komentarz:

  1. Oto jak powinien wyglądać znakomicie ubrany Pan w słusznym (?) wieku. Podziwiam i gratuluję smaku.

    OdpowiedzUsuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv