czwartek, 4 lipca 2013

DIY ring

Witaj,

czym tym razem spiąłeś apaszkę?

Pozdrawiam


 1. Hej!
  to własny wynalazek. Pierścień - oplotka z cienkiej linki. W tym egzemplarzu z dwóch: białej i niebieskiej.
  Wykonałem kilka w różnych kolorach.
  Wzorowałem się na sposobie tradycyjnego wykonywania oplotek na drewnianych wiosłach, aby nie wjeżdżały do dulek.
  Przy następnej sesji pokażę dokładniej, jak to wygląda finalnie i w zbliżeniu.

  W każdym bądź razie rozwiązanie to jest znacznie wygodniejsze, niż metalowe. Szczególnie przy jedwabnych apaszkach - nie ślizga się.

  pozdr.Vslv
Jest okazja, to i pokazuję. Nie jest to takie trudne, chociaż link do tego węzła gdzieś zagubiłem. Próbując coś takiego wykonać można użyć grubych bawełnianych, okrągłych sznurówek.


W dzisiejszym zestawie pojawiła się koszula bez rękawów. Otóż zdaniem znafcuff stylu - koszula z krótkim rękawem jest passe  i nie wypada czegoś takiego nosić, szczególnie pod marynarkę, a już pod krawatem to zgroza, albo 10 lat ciężkich robót w kamieniołomach. Świadczy to jakoby o złym guście.

Ominąłem zgrabnie te niepochlebne opinie wykorzystując posiadaną koszulę z bardzo ciasno tkanego żaglowego płótna. Niestety nawet przy podwiniętych długich rękawach (co sugerują w/w znafcyy) była niezbyt komfortowa przy wyższych temperaturach. Chyba została zaprojektowana i wykonana na sztormowe wiatry. W końcu wyszła z firmy "Sailmakers".
Wziąłem do ręki solidne nożyczki i dokładnie na zewnątrz szwów obciąłem rękawy. Teraz mam koszulę bez rękawów świetnie spisującą się w upały, również pod bawełnianą bez podszewki marynarką.
Przypadek koszuli bez rękawów nie jest omawiany na różnych ważnych blogach i forach, tak więc mogę spać spokojnie. Nawet w tej koszuli.
W miejsce krawata mam jedwabną apaszkę z motywem flagi bardzo słusznego i poprawnego politycznie kraju, co to walczy o wolność i demokrację na całym świecie. To, że dosłownie walczy, to inna sprawa. Ten blog w zamyśle rzadko zajmuje się polityką i nie będę rozwijał tematu.
Mam jeszcze tekstylne obuwie na gołych stopach, oczy wiście bez tak ostatnio zachwalanych "niewidocznych" stopek. Buty, jak się lekko przybrudzą po prostu wrzucam do pralki. Te unvisible stopki nie przemawiają do mnie w  żaden sposób. Uważam je za formę szpanu, lub udawania.

Spodnie bawełniane, jednak o płóciennym splocie tkaniny i bez podszewki/kolanówki. Na upały też dobrze się sprawdzają.7 komentarzy:

 1. Witaj,

  dziękuję za odpowiedz wraz ze zdjęciami. Jeżeli uda Ci się znaleźć link to wrzuć go proszę, bo niestety nie uda mi się samodzielnie tego zawiązać w tak ładny sposób.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. :) przyłączam się do prośby Piotra

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej!
  przez przypadek wykonałem coś bardzo oczywistego i popularnego turk's head (woggle) knot używany również do chust skautów. Dla cierpliwego, jak widać z linka - możliwości są dużo większe. Warto nad tym popracować.

  Bardzo ładnie pokazane jest wykonanie tego węzła w witrynie animated knots

  pozdr.Vslv

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne są takie buty na bosych stopach męskich. Facet w "stopkach" ? - Tragedia.
  Zupełnie obcięte rękawy koszuli jakoś nachalnie kojarzą mi się z bitnikami...

  Taki pierścień - oplotka jest super!

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej!
   buty na bosych stopach vs.stopki - tak jest!

   Skojarzenie z m.in. bitnikami, surferami itp. jest prawidłowe. Nie traktuję tego jednak negatywnie. W końcu to jest moje pokolenie u podstaw :-)

   pozdrowienia Vslv

   Usuń
 5. przypomniała mi się dyskusja o krótkich rękawach albo braku rękawów na jakimś forum historycznym wiele już chyba lat temu, gdzie Vislav stwierdził że "jak on był młody to koszula nie miała rękawów jeśli się urwały najwyżej" czy jakoś tak :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest prawda :-) zwyczaje strojowe, podejście do mody, styl - to wszystko uległo zmianie. Moje poglądy na i sposób ubieranie się - również. Oczywiście rekonstruując dowolne czasy odnosiłbym się do realiów epoki.

   A samej dyskusji nie pamiętam, było ich zbyt wiele.

   pozdrowienia
   Vislav

   Usuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv