niedziela, 31 marca 2013

świat wg Pauliny

Święta przebiegają sympatycznie. Oczywiście rano było śniadanie, natomiast popołudnie spędziliśmy na rozmowach na temat filozofii, nauki, człowieka i zwierząt w gronie Aubriety, Pauliny, Karoliny i moim.
Dyskusje były długie i momentami emocjonalne.

Na zakończenie dnia Paulina urządziła sesję fotograficzną z wykorzystaniem Nikona jakiego otrzymała ode mnie w prezencie. Zabawa była przednia, a efekty można zobaczyć poniżej.

to właśnie jest Paulina

8 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia !!! Ten Nikon to dobrze wydane pieniądze !!! A kot z Właścicielką - przepiękne... a mina kota na zdjęciu - bezcenne :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. intrygujący jest ten świat według pauliny. Prawdopodobnie jeszcze nie odkryty.tylu poszukiwaczy przygód, detektywów,, ekscentryków, legionistów otoczonych tajemniczymi kobietami, psami i kotami, próbuje jego zgłębić tajemnicę:) sympatyczne święta. pozdrawiam, Babette.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Babette. Paulina - młoda dziewczyna poznaje świat i stara sie go pokazać. I to drugie jest bardzo cenne.

   pozdr.Vslv

   Usuń
 3. Ona roztacza jakąś trudną do opisania radość, ta dziewczyna, ta Paulina. Pisałem już kiedyś. Uwielbiam, gdy ona pojawia się na Twoim blogowym dzienniku.
  Pozdrawiam waszą kolorową rodzinę, Paulinę w szczególności.
  Serwus i...dziękuję za tą naprawdę dużą dawkę pozytywności!
  M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, Paulina to fajna dziewczyna. A pozytywni to faktycznie jesteśmy my wszyscy, a gromadka niemała. Niestety w te Święta nie do końca udało nam się zebrać razem.

   pozdr.Vslv

   Usuń
 4. Wali żółtym, jak to Nikon ;) Mówię całkiem poważnie, jako Nikonowiec od 2003 roku. Aktualnie mam D700, ten wali oczywiście żółtym, w przeciwieństwie do nowszych D800 i D600, które walą podobno zielonym :D Generalnie Nikonami najlepiej wszystko robić w RAW-ach, później są efekty, które uzasadniają miłość do tej marki aparatów :)
  Tak z nikonowej ciekawości, co to za model?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To truizm, lecz i prawda: zdjęcia robi człowiek, a nie aparat. Nikonowcem stałem się z przypadku wygrywając jakiś czas temu konkurs z nagrodą Nikon D3000 z obiektywem 18-55. To właśnie tym aparatem zostały wykonane ww fotki. Prawdą jest, że balans bieli przy sztucznym oświetleniu zazwyczaj jest niezbyt satysfakcjonujący. Fotki były wykonywane w RAW-ach, jednak na niektórych pozostawiłem żółte przebarwienie. W sam raz bardziej mi odpowiadały dla ich klimatu. Doskonałość techniczna niekoniecznie musi być celem.
   Aktualnie używam Nikona D5000 ze stalką 35mm 1:1,8, a czekam na obiektyw 18-105.
   W aparatach D3*** i D5*** bardzo odpowiada mi bardzo szybki system ostrzenia. Fotografuję będąc stale w ruchu.
   Wcześniej przez moje ręce przeszły trzy różne kompaktowe Olympusy. Ich odwzorowanie kolorów o wiele bardziej mi odpowiadało, natomiast AF był kiepski.

   pozdr.Vslv

   Usuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv