czwartek, 21 marca 2013

skóra & navy


2 komentarze:

 1. Na każdym zdjęciu-perfekcyjnie wypastowane buty.Mógłby Pan zdradzić swój sposób na ten błysk?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do pielęgnacji skór używam wyłącznie relatywnie tanich kosmetyków firmy Coccine do nabycia w sklepach CCC.
   Stosuję je regularnie od dwóch lat i jestem naprawdę zadowolony z ich jakości. Nie zauważam też żadnych negatywnych skutków, jak nadmierne starzenie, lub pękanie skóry. Nie bez znaczenia jest fakt, że codziennie zmieniam buty, a prawie wszystkie są z dobrej jakości skór licowych.
   Zaczęło się to kiedyś przypadkiem od Crazy Oil, aby stopniowo wykluczyć w całości wyroby innych firm.
   Mam dwa zestawy czarny i bezbarwny:
   - Tłuszcz do obuwia
   - Renova
   - Krem elegance
   - Połysk Forte

   Do nakładania kosmetyków nie używam oryginalnych gąbkowych aplikatorów, lecz delikatnych ściereczek z włókniny. Chodzi o to, aby warstwa kosmetyku była, jak najcieńsza i równomierna.
   Kontrowersje wśród "specjalistów" budzi z pewnością krem nabłyszczający z tezą, że niszczy skórę. Otóż współczesny wyrób nie ma nic wspólnego z dawnymi płynnymi wyrobami, faktycznie z czasem tworzącymi twardą kruszącą się warstwę.
   Forte również nakładam ściereczką w postaci bardzo cienkiej warstwy, a po przeschnięciu poleruję. Nie wymaga to jednak mozolnej pracy, jak w przypadku twardych past woskowych. Nie zauważam żadnych negatywnych skutków tej metody, a efekty można ocenić na fotkach na moim blogu.

   Do polerowania mam w domu komplet szczotek z naturalnego włosia o różnej twardości, plus dwie w pracy. Dobór twardości szczotki zależy od rodzaju skóry - do tego dochodzi się doświadczalnie. Ostateczne polerowanie za pomocą grubszej ściereczki z mikrofibry.

   pozdrowienia Vislav

   Usuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv