czwartek, 6 grudnia 2012

kamizelka i kolory

Witam,

zestaw zimowy i bardzo kolorowy.

Podstawą jest prawdziwie wełniany sweter w najprzeróżniejsze wzory. Nie ma w nim żadnych sztucznych, syntetycznych, lub "obcych" naturalnych dodatków. Prawdziwa mięsista, sprężysta i lekko drapiąca czysta wełna.

Prawdę mówiąc takie lubię najbardziej.

To jest pierwsza warstwa. O tej porze roku nie używam żadnych bawełnianych przekładek/podkładek w postaci podkoszulków i tym podobnych wyrobów.
Kiedyś w dobie ręcznego prania i pralek wirnikowych oraz kiepskich środków piorących tego rodzaju bielizna chroniła wierzchnie ubranie. Teraz mamy "inteligentne" pralki automatyczne i nowoczesne detergenty. Częste pranie nawet wełnianych wyrobów nie niszczy ich i nie filcuje.
Natomiast wełniane dzianiny w kontakcie z ciałem doskonale chronią przed chłodem i marznięciem.

Uzupełnieniem jest lekka kurtka i pikowana kamizelka. W zależności od potrzeb, a przede wszystkim pogody te elementy garderoby mogą być stosowane zamiennie, lub oba razem.
Daje to z mojego punktu widzenia dużą przewagę nad wyraźnie ocieplanymi kurtkami.
Tego rodzaju kurtki dobrze się spisują przy wyraźnie niskich temperaturach. Natomiast około zera stopni zapięte są zbyt ciepłe, a rozpięte nie chronią przed zimnem zbyt dobrze.

Spodnie, kamizelka i kurtka są różnymi rodzajami tkanin poliamidowych. Uważam, że biorąc pod uwagę komfort użytkowania mają wyraźną przewagę nad ewentualnymi wyrobami z poliestru. Tego drugiego staram się unikać, a już szczególnie wyrobów z akrylu.
W moich odczuciach wyroby z akrylu można porównać do foliowych worków na śmieci.

W ramach eksperymentów z różnymi środkami wyrazu popełniłem taki sobie filmik oparty na zdjęciach seryjnych. W aparacie fotograficznym nazywa się to zdjęciami z interfałometrem. Wykonane zostało 40 ujęć co 3 sekundy aparatem ustawionym na statywie.
Niestety nie ma podkładu muzycznego - nie miałem pod ręką nic "legalnego".Zamieszczam również wybrane i trochę inaczej skadrowane ujęcia w tradycyjnym stylu. Nie każdy ma chęć włączać taki sobie amatorski filmik.pozdr.Vslv

p.s. przepraszam, iż ostatnimi czasy jestem wyjątkowo mało aktywny w komentarzach swoich bądź "obcych" miejscach. Jakoś nie mam chęci ponad posty.
Vslv

2 komentarze:

 1. ja i tak napiszę, że sweter jest obłędny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda. Gdy tylko go zobaczyłem - wiedziałem, że musi być mój :-)
   pozdr.Vslv

   Usuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv