środa, 11 sierpnia 2010

urodziny Różyczki

Witam

Wczorajszy wieczór spędziłem na uroczym przyjęciu urodzinowym na cześć mojej wnuczki Różyczki. Paniom nie wytyka się wieku, tak więc tę informację pominę.
Miejscem spotkania była świetna knajpka Konstelacja zaaranżowana w jednej z budowli przylegającej do Fortu Zachodniego - jednego z czterech fortów tworzących w dawniejszych czasach Twierdzę Świnoujście.
Różyczka jest zabawnym rudzielcem i diabełkiem o niespożytej energii, wszędzie jej pełno i zawsze dopisuje jej dobry, powiedziałbym wręcz szampański humor.

 

 

Młodsza siostra Różyczki, Hania jest nieśmiałą blondynką, jednak tylko do czasu. Jak już się rozkręci to żadna dziura, szczyt, konstrukcja nie jest dla niej przeszkodą - typowa kaskaderka mężnie znosząca sińce, zadrapania, wzloty i upadki. Pozory czasami mylą.

 

Bracia starszy Ignaś i najmłodszy Ludwik są już bardziej stonowani. Jak łatwo można policzyć to mam już czwórkę wnuków - jak ten czas szybko leci.
Dzieciaki są świetne i doskonale bawią się i opiekują nawzajem. Ponadto nigdy nie płaczą, nie mazgają się i nigdy się nie nudzą. To zasługa wspaniałych rodziców Izy i Maćka, którzy potrafili znaleźć złoty środek pomiędzy troską i nadmierną troskliwością, bezstresowym wychowaniem i ciągłym ograniczaniem swobody.

 

Szmatkowo - tym razem dotychczas nie pokazywana marynarka typu kardigan, uszyta z miękkiej wełnianej dzianiny. Wykrój dość dopasowany typu slim. Również spodnie z tkaniny - mieszanka lnu, jedwabiu i czegoś tam sztucznego, są dość wąskie.
Nie przepadam za bardzo za takimi wyraźnie dopasowanymi strojami, jednak marynarka jest bardzo wygodna i nie krępuje ruchów. Postaram się pokazać ją dokładniej w najbliższym czasie.

 

Po spotkaniu wybraliśmy się na spacer po Forcie Zachodnim i tam właśnie udało mi się nabyć nową zapinkę do mojej kolekcji. Zapinka pochodzi z początku ubiegłego stulecia i jest wytłoczona z mosiężnej blaszki. Przedstawia Świętego Jerzego walczącego ze smokiem. Oczywiście wychodząc dziś do pracy skorzystałem z nowego nabytku.

 

 

pozdr.Vslv

p.s. w najliższy piątek po godz.06oo będzie mnie można zobaczyć w towarzystwie Aubriety i Mariam na żywo w programie TV "Kawa czy herbata". Będę w zestawie "Gin&tonic".
Vslv

1 komentarz:

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv