sobota, 29 czerwca 2013

piękna nasza Polska cała

to tylko fragment śmietnika - natura 2013.

Ze swoich spacerów i wędrówek staram się pokazać piękno naszej wyspy, zazwyczaj w promieniach wschodzącego słońca. Mieszkam w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Zwyklej pomijam wstydliwe obrazki miejsc pełnych nagromadzonych śmieci - pamiątek po wspaniałych piknikach.

Tego nie zrobiły niemce ani ruskie w ramach kondominium. To są przykłady naszego bezgranicznego chamstwa zasyfiającego otoczenie. Niestety, to nie są wyjątki, lecz reguła i powszechny obyczaj rozrzucania śmieci dookoła siebie. Zarowno w czynach, jak i słowach.

Nie mam żadnych złudzeń. To bezgraniczne chamstwo, obłuda, brak poszanowania dla elementarnych reguł życia społecznego, totalne lenistwo - nie obejmuje wyłącznie "upojnych" pikników.
Obejmuje również bliższe i dalsze otoczenie w codziennym życiu: dom, rodzinę, pracę, popisy werbalne, napisy na ścianach, wpisy w internecie.

No i oczywiście  ciągłe narzekanie na onych co to nie podsuną pod ryj żarcia, nie dadzą lekkiej i niewyczerpującej pracy za oczywiście wysokie wynagrodzenie. Nie podetrą tyłka, za przeproszeniem.

Obrzydliwość.

5 komentarzy:

 1. Ja na to mam jedno określenie - buractwo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zwierzątka, rośliny i pewne zawody nie są niczemu winne. Dlatego też pozostałem przy syfie i chamstwie.

   Usuń
 2. Nie usprawiedliwiam rodaków, stwierdzam tylko fakt (z obserwacji własnych), że syfienie nie jest przypadłością rdzennie polską, ani nawet wschodnioeuropejską. Chociaż w porównaniu z sąsiadami zza zachodniej granicy tak by się mogło wydawać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem o tym doskonale. Chociaż moje sąsiedztwo zza lądowej i morskiej granicy przeczy temu wyraźnie.

   Natomiast mało jest chyba narodów, które równocześnie nosiłyby głowę powyżej sufitu - nadymając się, jak balon różnymi sloganami. Nie będę wymieniał jakimi. Wystarczy włączyć TV.

   Usuń
 3. Dobrze byłoby dodać do tej galerii fotkę ze sprawcą/sprawcami w akcji...

  OdpowiedzUsuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv