piątek, 24 grudnia 2010

świąteczny piątek

Witam,
chociaż na parę godzin, jednak zawitałem do pracy. Pogoda zgodna z prognozą: sztormowy wiatr, śnieg, temperatura lekko poniżej zera i dużo lodu.

Podstawą dzisiejszego zestawu jest solidny i długi płaszcz z wełnianego sukna w kolorze navy blue. Doskonale chroni przed zimnym wiatrem i chłodem.
Chociaż to dzień po części roboczy, jednak w drugiej połowie dnia wyraźnie świąteczny - jeden z najważniejszych, lub najważniejszy w ciągu roku.
Chce się i wypada być bardziej "eleganckim" już od samego rana.


Nie jest to garniturowy, odświętny zestaw, jednak pojawił się krawat w miejsce zwyczajowych szaliczków i fularów.
Wiek ma swoje prawa :=))), no i oczywiście zapomniałem poszetki. Nie ma sytuacji bez wyjścia, tak więc poszetką czasowo została jasna rękawiczka.


Krawat jest adekwatny do pogody. Nawet zwierzaczki chodzą ubrane w sztormowe ubranka. Nie zapomniałem też o Świętym Mikołaju przedzierającym się przez zaspy, czerwona kamizelka to jakby fragment Jego stroju. Cały zestaw jest na luzie i lekko żartobliwy. Być może dla klasycznych purystów znajdzie się trochę kwiatków, jednak dzisiejszy dzień jest raczej pod znakiem choinki, prezentów i innych przyjemnych rzeczy.


Dla czytelników i komentatorów zastanawiających się czasem dlaczego mój zimowy styl obfituje w swetry, warstwy i różne ocieplenia, prezentuję kilka fotek wykonanych dzisiaj wcześnie rano. Wciąż mamy prawdziwą zimę i klimat polarno-morski w tym najbardziej wysuniętym na północny-zachód wyspiarskim zakątku Polski.


Życzę Wszystkim Wesołych Świąt!!!


serdecznie pozdrawiam
Vislav

5 komentarzy:

 1. Wesołych Świąt! Moc serdeczności dla Ciebie i Twoich bliskich!
  Pozdrawiam
  F

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo elegancki zestaw :)

  Zdrowych i wesołych Swiat Vislawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny szalik. Można wiedzieć, gdzie go dorwałeś? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,
  dziękuję bardzo za życzenia i życzę wszystkiego najlepszego już poświątecznie.

  # Mikad - szalik, jak większość z SH. Mam ich kilka - bardzo stylowych, produkcji brytyjskiej. Zazwyczaj jest to jedwab na wierzchu, a spodnia strona z tkaniny wełnianej. Bardzo fajnie się układają przy bardziej formalnych zastosowaniach.

  pozdr.Vslv

  OdpowiedzUsuń

Witam,
dziękuję za wszelkie komentarze, komplementy i nagany.
Niemniej jednak proszę się powstrzymać z reklamowaniem czegokolwiek i kogokolwiek!!!!
dzk b Vslv